Akvaryum Kumları

Evinizde bir akvaryum oluşturmak istiyorsanız bilmeniz gereken ilk şey bir akvaryumu hazırlarken kumun olmazsa olmaz olduğudur. Akvaryum aksesuarlarından olan kumlar görüntü olarak da renkli ve ince yapısıyla çok hoş durur.

Akvaryum Kumları

Akvaryum kumu alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle balıklarınızın kumları yememesi gerekiyor. Bu nedenle özel olarak önlem alınmış kaliteli kumlardan tercih etmeniz gerekmektedir. Ayrıca kumun orijinal olması da oldukça önemlidir. Tercih ettiğiniz balıkların boyutlarına göre de ince kumlar seçebilirsiniz. Tercih ettiğiniz kumun kalitesini anlamak hiç de zor değildir. Bir süre sonra suyun yüzeyine çıkan kum kaliteli bir kum değildir. Küçük balık cinslerinin kum yeme alışkanlıkları vardır. Kumun kalitesi iyi değilse kısa süre sonra balık ölecektir. Ucuz renklendirilmiş kumlar kesinlikle uzak duracağınız ürünlerdir. Kalitesiz renkli bir kum kısa süre sonrasında renk atacaktır. Böyle bir durumda hemen önlem alıp bu tarz ürünlerden hemen akvaryumunuzu arındırın. Yine seçeceğiniz renkli akvaryum çakılı çeşitlerinin de kalitesine dikkat ediniz. Online alışveriş imkanı ile son derece kaliteli kumlara sahip olabilirsiniz.

Akvaryum Kumları Çeşitleri 

Balıklarınızın sağlığı için almış olduğunuzu akvaryum kumunu mutlaka yıkamalısınız. Kalite en iyisi de olsa bu dezenfekte işlemini kesinlikle yapmalısınız. Hem balıklarınız hem de akvaryumun uzun ömürlü olması için aldığınız kumu suda bekleterek, iyice ovalayarak temizleyin. Online alışverişte birçok kum çeşitlerini en kaliteli ürün güvencesinde satın alabilirsiniz. Sadece kum değil akvaryumunuz için akvaryum çakılı da alabilirsiniz. Dilerseniz renkli çakıllar ile birlikte iyi bir akvaryum dekorasyonu oluşturan plastik renkli fosforlu taşlardan da alarak çok güzel bir görüntü veren muhteşem bir akvaryum yapabilirsiniz. Ruhunuzu dinlendirecek güzellikte akvaryumlar hazırlamak için birçok ürünü online alışveriş sayesinde satın alabilirsiniz.

Akvaryum Kumları Fiyatları

Evinizin dekoruna apayrı bir hava katacak olan akvaryum biraz zahmetli gibi görünse de gereken tüm aparatlara sahip olduktan sonra seyretmesindeki güzelliği yaşadığınız gibi temizlik ve bakım konusunda da zorlanmazsınız. Hatta kendi zevkinizi kattığınız akvaryum hazırlamada çok daha büyük bir keyif alırsınız. Sitemizde bulabileceğiniz tüm akvaryum malzemeleri ve aksesuarları yanında kum çeşitleri de son derece kaliteli ve çok ucuz fiyatlarda satışa sunulmuştur. Sağlıklı balıklar ve güzel bir akvaryum estetiği için hemen alışverişe başlayabilirsiniz.Sıralama seçin
Görünüm:
EUROSTAR - EuroStar Bitki Tohumu Hemianthus Callitrichoides
Aynı Gün Kargo
EUROSTAR - EuroStar Bitki Tohum Glossostigma Elatinoides
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
EuroStar Bitki Tohum Glossostigma Elatinoides
20,78 TL
29,68 TL
%30 indirimli
MARINA - Marina Renkli Çakıl Bordo 450Gr
Marina Renkli Çakıl Bordo 450Gr
%30
14,28 TL
20,40 TL
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Marina Renkli Çakıl Bordo 450Gr
14,28 TL
20,40 TL
%30 indirimli
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.