Kapat
x

Kedi Maltları

10 Ürün

Kedi Maltları

Kediler temizliklerine çok düşkündür ve günün bazı saatlerini kendi kendilerini yalayarak dilleriyle temizlerler. Bu temizliği yaparken de yuttukları tüyler midede birikir. Midede biriken tüyler de birçok hastalığa yol açabilir. Buna engel olmak için kedi maltı kullanımı önemlidir.

Kedi Maltları

Kedi maltı sevgili dostunuzun sağlığı için çok önemli olup olmazsa olmazlardandır. Düzenli bir şekilde bu macunu kullanarak yutulan tüylerin sağlıklı bir şekilde dışarı atılmasını sağlamalısınız. Kedinizi ne kadar temiz tutarsanız tutun kendi temizliğini yapması içgüdüsel ve doğası gereği olan bir davranıştır. Dökülmeye başlayan ve güçsüz olan tüylerden kurtulmak isteyen kediniz bunları yalayarak temizler ve tabii ki yutar. Kaşınarak, silkelenerek de gereksiz tüylerden arınmak istese de b yeterli gelmez. Yalama sonucu midede toplanan tüyler midede tüy birikmesi, hazımsızlık gibi sıkıntılara yol açar. Özellikle uzun tüylere sahip olan ırklarda tüy topağı birikmesi daha fazla görülür. Bundan kurtulmak isteyen kesiniz kusar ve tüylerden kurtulur fakat bu kusma işlemi onda depresyon yaratacağı gibi almış olduğu besinleri de kusmasını neden olur. 

Kedi Maltları Çeşitleri

Midede oluşacak tüy topakları için en ideal çözüm kedi malt macunu olmaktadır. Kedinizin temizlik anında yuttuğu tüylerin birikip hastalıklara dönüşmesini engelleyen, topaklaşma olmadan kusma veya bağırsak yoluyla atılmasını kolaylaştıran tek çözüm kedi maltlarıdır. Online alışveriş hizmetlerinde bu ürün çeşitlerini çok rahatlıkla bulabilirsiniz. İçerdiği formül sayesinde kedinizin tükettiği besinlerin sindirimini kolaylaştırır, yine içerdiği maddeler sayesinde topaklanmayı önleyici ve tüyleri yutmayı engelleyicidir. Kediniz için her gün düzenli olarak bu macunlardan kullanabilirsiniz. Ürünün üzerinde yazan açıklama ve kullanım şeklini takip ederek kedinize her gün verebilirsiniz. Tabii bunu yaparken de asla aşırı doza kaçılmamalıdır. Tüy yutma ve birçok mide sorunundan kısa sürede kurtulacağına gözlerinizle şahit olacaksınız. Doğru oranda ve düzenli kullanıldığında etkisi tam olacaktır.

Kedi Maltları Fiyatları

Kedinizin sağlığına önem verdiğinizi biliyoruz. Sağlıklı olmaları ve sindirim sistemlerinin en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için kedi maltını mutlaka kullanmalısınız. Bu ürünü almak için güvenilirliği kanıtlanmış olan sitemizden faydalanabilirsiniz. Bulabileceğiniz en ucuz fiyatlar ve en kaliteli ürünleri bulacağınız sitemizden çok karlı bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.