Kapat
x

Kedi İdrar yolları

2 Ürün

Kedi İdrar Yolları

Evcil dostlar içinde kedilerde idrar yolu rahatsızlıkları çok fazla görülmektedir. Bu çok rahatsız edici ve acı verici bir rahatsızlıktır. Köpeklere oranla kediler çok su tüketmezler ve idrarları da daha yoğun olur. Bu rahatsızlığa savunmasız kalmalarında esas neden budur.

Kedi İdrar Yolları

Evinizde sürekli sizinle birlikte yaşayan kedinizin idrar yollarıyla ilgili problem yaşadığını bazen anlayamama durumu yaşayabilirsiniz. Belirti görmeniz mümkün olmayabilir. Çişini yapacağı zamanlardaki hareketlerine ve kedi kumuna oturduğu anlardaki davranışlarını takip etmelisiniz. Yapmanız gereken bazı semptomlara çok dikkat etmenizdir. Bunlara örnek verecek olursak çişini yapmakta zorlanması, az miktarda çiş bırakmak, kum kabının dışına veya başka bir bölgeye çişini yapmak veya çiş yaparken acı ses çıkararak, miyavlayarak veya ağlayarak davranış sergilemek idrar yolu sorunu olduğunu gösterir. Bu gibi durumda kedi idrar yolu enfeksiyonu ilaç kullanımı gerekebilir. Bu durum dikkate alınmazsa daha da ileri aşamaya gider ve idrarda kan görülmesi veya ateş de başlayabilir. Veterineriniz ile hemen irtibata geçmekte gecikmemelisiniz. 

Kedi İdrar Yolları Ürünleri Modelleri

Evcil kedinizde böyle bir problem herhangi bir yaşta veya zamanda ortaya çıkabilir. Fakat yetişkinlik dönemi ve obez kedilerde daha fazla görüldüğü saptanmıştır. Stres, küçük alanda yaşamak, kum kabının sürekli temizlenmemesi, kalitesiz mama kullanımı, hareketsiz yaşam bu rahatsızlığa sebep olur. Kedinizle mutlaka ilgili ve uyumlu yaşamanız önemlidir. Daha fazla su içmesini sağlamak, hareket etmesi için oyunlara teşvik etmek, düzenli beslemek de bu tür hastalıklardan uzak kalmasına etkilidir. Rahatsızlıkta kullanabileceğiniz kedilerde idrar söktürücü ürünler de oldukça yararlıdır. Tüm konularda olduğu gibi kullanacağınız bütün ek takviyeler için veterinerle mutlaka iletişimde olmanız da gerekmektedir. Online alışverişte satışta olan kedi macunu da bu konuda mükemmel etki yapmaktadır. Yetişkin kedilerde kullanılabilen idrar taşlarının oluşmasında etkili gıda parçalarının giderilmesi ve idrar yolu enfeksiyonunu azaltmadaki etkisinde iyi bir önleyicidir

Kedi İdrar Yolları Ürünleri Fiyatları

Sitemizde yer alan kedi idrar yolu problemleri ile ilgili ürünler, online alışverişten satın alabileceğiniz çeşididir. Sitemizdeki ödeme kolaylıkları, indirimler ve kampanyalar da size birçok ürünü rahatlıkla satın alma imkanı sağlamaktadır. Evinizin en büyük neşesi sevimli kediniz için tüm bakım ve sağlık ürünleri de kategorilerde yerini almıştır. Hızlı kargo hizmetinden yararlanarak her türlü çeşide sahip olabilirsiniz.