Kapat
x

Kedi Süt Tozları

8 Ürün

Kedi Süt Tozları

Yavru kedi besleyen kişilerin çok iyi bildiği ve minikleri için kullandığı kedi sütü tozu yavruların sağlıklı gelişimi ve büyümesi için olmazsa olmaz bir çeşittir. İçeriğinde bulunan vitamin, protein ve mineraller sayesinde iyi bir besleyici gıdadır.

Kedi Süt Tozları

Annesinden erken ayrılmak zorunda kalan yavru kedilerin beslenmesi ve bakımı oldukça sıkıntılıdır. Özellikle henüz daha gözleri bile açılmamış birkaç günlük bebeklerin bakımı çok büyük özen ve sabır gerektirir. Annesini kaybeden veya terk edilen birçok yavru kedi maalesef bu gibi zorluklar yaşamaktadır. Yani doğmuş bir bebeğe kedi maması veremezsiniz. Zaten verseniz de çok sakıncaları vardır. Henüz gelişmemiş olan metabolizması ve sindirim sistemi buna müsait değildir. Ayrıca gerekli bağırsak florası da bu gıdaların parçalanması ve sindirilmesine hazır değildir. Bu nedenle yeni doğanlara yavru kedi süt tozu tavsiye edilmektedir. Yeni doğmuş olup 30 günü heniz tamamlamamış olan minik kediler için kedi süt tozları en uygun gıda türüdür.

Kedi Süt Tozları Çeşitleri

Online alışverişte küçük kedi sahipleri için farklı çeşit ve içerikte kedi süt tozları çeşitleri bulunmaktadır. Bu gıdalar markasına ve ürün içeriğine göre de değişiklik göstermektedir. Bazı çeşitler muhallebi yoğunluğunda olurken bazıları da su kıvamında hazırlanmaktadır. Yapmanız gereken kullanmak istediğiniz ürünün ambalajındaki hazırlanış şeklini iyi kavrayarak dikkatli şekilde kedinize vermektir. Süt tozu içinde bulunan protein, probiyotik, vitamin ve mineraller minik evcilinizin beslenip sağlıklı gelişimini sağlayacak niteliktedir. Bu süt anne sütü yerine geçer ve mutlaka oda sıcaklığında verilir. Protein içerdiği için sulandırıldığı zaman hızlı bozulabileceği unutulmamalıdır. Kullanılacak miktar kadar hazırlanmalı ve artan miktar buzdolabında muhafaza edilmelidir. Kullanılacağı zaman dolaptan çıkartarak 30-38 derecede verilmelidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da mide ve bağırsakların çok küçük olduğunun bilinciyle hareket ederek sık aralıklarla ve azar azar beslenmelidir. 

Kedi Süt Tozları Fiyatları

Kaliteli içerikli olmasından dolayı kedi süt tozları hasta olan yetişkin kedilere ve gebe kedilere ve emziren lohusa anne kedilere de verilmesi gayet uygun bir gıdadır. Eğer küçük ve bakım gerektirecek bir kedi sahiplenmişseniz süt tozları ile tanışmanızın zamanı gelmiştir. Sitemizde yer alan ürünler miniğinizin sağlıklı gelişimi için mükemmel içerikli ve kaliteli ürünlerdir. Ürünleri inceleyebilir minik ev arkadaşınıza uygun içerikte bir süt tozundan sipariş verebilirsiniz.