Kapat
x

Yetişkin Kedi Maması

252 Ürün

Yetişkin Kedi Kuru Maması

Yetişkin kuru kedi maması on iki aylıktan büyük minik dostlarımızın daha güçlü kaslara, kemiklere ve sosyal becerilere sahip olmasına  fayda sağlar. Kedilerin de tıpkı bizler gibi gelişimlerini tamamlamak, sağlıklı dinç bir vücuda sahip olmak için doğru beslenmeye ihtiyaçları vardır. Özellikle yetişkin kedilerinizi yavru kedi mamalarıyla beslemeye devam ederseniz böbrek ve karaciğer sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden ilgiyi ve sevilmeyi çok seven sevimli dostlarımız için mama seçimi yaparken yaşlarına çok dikkat etmelisiniz. Ve her dönem için farklı kuru mama çeşitleri ile beslemeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

​Yetişkin Kedi Kuru Maması

Evinizde sizinle birlikte yaşayan minik kediniz için bakım ve beslenmeleri çok önemlidir. Yeme alışkanlıkları, tuvalet ve diğer genel durumları sürekli takip altında olmalıdır. Doğru ve dengeli beslenmelerindeki kontrol sizin gözetiminiz de olacağı için seçeceğiniz gıdalar da onların genel yapılarına uygun olmalıdır. Bu nedenle evinizde beslemekte olduğunuz yetişkin bir kediniz varsa en ideal besleme şekli yetişkin kedi kuru maması ile gerçekleşecektir.​ Yavru kediniz 8-10 aydan itibaren artık yetişkin bir kedi sayılır bu yüzden de yetişkin mamasına geçiş yapmanız gerekir. Çünkü yavru kedilere göre yetişkin kediler enerjiye üç kat daha fazla gereksinim duyarlar ve enerjisi ihtiyaçlarını daha yoğun karşılayacak bir mamaya ihtiyaç duyarlar. Büyüdükçe dostlarınız için metabolizma ve sindirim sistemindeki farklılıklardan dolayı yetişkin kedi kuru maması kullanımı önemlidir. ​​ Mama geçişleriniz de veteriner hekimlerin de fikrini almanızı öneririz.

Yetişkin Kuru Kedi Maması Çeşitleri

Yetişkinler için üretilen kuru mamalar farklı özellikler altında üretilmektedir. Seçim yapmak daha çok kedinize kalmıştır. Damak tadına uygun tercihi yapacağını size gösterecektir. Sizin de yapmanız gereken onun sevdiği mamalar ile beslemektir. Kedilerin bir özelliği de yemek seçimi yapmalarıdır. Doğuştan etobur oldukları için daha çok et ağırlıklı(tavuklu, balıklı, etli)mamaları daha çok tercih ederler. Seçim yaparken öncelikle küçük boy paketlerden mamalar alarak kedinizde deneme yapmalı, beğendikleri tadı bulduğunuzda da büyük boya geçmenizi öneririz. Hem siz ekonomik olarak tasarruf edersiniz hem de kediniz daha farklı içerikte mama denemiş olur. Çünkü sevmedikleri mamaları kedinize yedirmeniz biraz zor olacaktır. ​Yetişkin kediler için üretilen mamalar için protein, vitamin ve mineral dengesi optimum seviyede olmaktadır. Bunun da nedeni bu yaşlarda kilo alımının yüksek olmasıdır. ​​​

Yetişkin Kediler İçin Mama Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yetişkin kediler günlük ihtiyaçları bakımından farklılık gösterdikleri için doğru mamayı seçmeniz önemlidir. Özellikle kalitesiz kimyasalların kullanıldığı mamalardan uzak durmalısınız ve mama içeriğinde yeterince yağ asitleri ve taurine gibi besleyici maddelerin bulunduğuna dikkat etmelisiniz. Yetişkin kediler için mutlaka enerji verici besinlerin seçilmesi uygundur. Yaşam kalitesinin artması ve beslenme düzeninin dengelenmesi et ve pirinç içeren mamalardan; bağışıklık sistemini güçlü kalması için ise bolca mineral ve vitamin içeren et, somon, tavuk, biftek gibi yiyeceklerden oluşan farklı tatlar içeren mamalar tercih etmelisiniz. ​​Tüylü bir kediniz varsa içeriğinde malt olan mamaları tercih edebilirsiniz. ​

Yetişkin Kediler İçin Doğru Besin Takviyeleri

Yetişkin kedi kuru maması seçimi yaparken alınan mamanın protein, yağ ve besin değerlerine dikkat edilerek uygun mama almaya özen gösterilmelidir. Özellikle kedinizin cinsine, kilosuna ve kısırlaştırılmış olup olmadığına dikkat edin. Kısırlaştırmaya bağlı olarak da fazla kilo almasını engellenmesi için özel üretilmiş mamaları tercih etmelisiniz.​ Ekstra olarak mama içinde mısır, mısır gluteni, soya, kurutulmuş arpa küspesi ya da digest gibi alerjen maddelerin bulunmadığına dikkat edin. Bu şekilde kediniz metabolizmasını güçlendirerek çevresel faktörlerden ve çeşitli bakterilerden korunmuş olur.

Yetişkin Kedi Beslenmesi Nasıl Yapılmalıdır?

Yetişkin kediler karakteristik özellikleri, hareketlilik durumu, kilosu gibi etkenlere ve alışkanlıklarına göre farklı doğrultularda beslenmeye sahip olabilir. Ama genel olarak kaplarına konan mamaları gün içerisinde sık ve az yiyerek karınlarını doyurmaktadırlar.  Mamalarına kolay ulaşmaları sağlanmalı, mama yanına her zaman taze ve temiz su bırakılmasına özen gösterilmelidir. Bilinçli ve dengeli mama alımı kedinizin sağlığı ile doğru orantılı değişir. Bu yüzden aldığınız mamanın arka kısmını dikkatle okuyarak kedinizi ne kadar ölçüde besleyeceğinize dikkat etmelisiniz. Ayrıca kuru mama ile kedilerinizi besleyerek dişlerinde oluşabilecek tartar ve plak sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Kuru mamalar diğer mamalara göre daha uzun süre kullanılabilmektedir. Bu sayede bayatlamadan kedinizi beslemeye devam edebilirsiniz.

Yetişkin Kuru Kedi Maması Fiyatları

Günümüzde artık dilediğiniz mama çeşitlerine ulaşmak çok kolay. Evinizden çıkmadan petcanlar.com üzerinden birçok içerikte yetişkin kedi kuru maması çeşitlerinden kedinize uygun olanı seçebilirsiniz. Online olarak kolayca alışverişinizi yapabilir hızlı kargo avantajıyla sipariş verdiğiniz mama siparişine kısa sürede sahip olabilirsiniz. Kaliteli ürünler indirim ve ödeme kolaylıkları sayesinde satın alınabilecek düzeydedir. Sevgili dostunuz için satın alacağınız tüm mama çeşitlerini en kolay yoldan ve en uygun fiyattan Petcanlar üzerinden alabilirsiniz.