Kapat
x

Diyet ve Light Kedi Mamaları

17 Ürün

Diyet ve Light Kedi Mamaları

Toplumsal yaşamımızda her geçen gün doğadan uzaklaşmak ve yoğun hayat koşullarından dolayı geriye kalan zamanda evlere kapanmaktan bizler kadar evcil hayvanlar da etkilenmektedir. Evlerde beslenen kediler bu kısıtlı imkanlar dolayı daha fazla kilolu olabiliyor.

Diyet ve Light Kedi Mamaları

Kedilerde yaşanan hareket kısıtlılığı ve kapalı alanda yaşama zorunluluğu kilo almanın da önüne geçemiyor. Bu nedenle beslenme açısından en iyi diyet kedi maması çeşitleri kullanmak gereksinimi de doğmuş oluyor. Fiziksel aktivite eksikliği ve hareketsizliğe yaşın ilerlemesi ve bazı hormonal dengesizlikler de katıldığı zaman metabolizmada dengesizlikler yaşanıyor. Birtakım hastalıklar ve kilo alımı da kaçınılmaz oluyor. Kedinizin iştahı yerindeyse ve gözlemlemenizde kilo alımı artış gösterdiyse en kısa sürede önlem almanız zamanı geldi de geçiyordur. Obez olma yolunda giden bir kediye sahipseniz en kısa sürede obez kedi maması düşünmeye başlamalısınız. Kedinizin sağlıklı ve daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız diyet ve light kedi mamaları kullanmanız gerekecektir.

Diyet ve Light Kedi Mamaları Çeşitleri

Diyet ve light kedi mamalarının içeriğinde lifli gıdalar tercih edilmektedir. Sindirilebilir olması açısından bu tarz seçilmesi önemli bir ayrıntıdır. Bu tarz mamalar yiyen kediniz kendini daha tok hissedeceğinden iştahını da kontrol altına almış olacaksınız. Bazı türlere katkı maddesi ilave edilerek vücutta biriken yağların yakılması sağlanmaktadır. Diyet mamalar kilo alımına bağlı yaşanan hastalıklarda olan kediler için de kullanılmaktadır. Kiloyu koruma ve fazla kiloları verme üzerine iki şekilde belirlenen mamalar için ambalaj üzerinde belirtilen miktar kadar yedirmeniz de çok önemlidir. Açıklayıcı bilgileri okuyarak hareket etmenizde son derece yarar vardır. Kedinizin ihtiyacına göre hareket etmeniz en doğru davranış olacaktır. Kısırlaştırılmış ve kilo alımına çok elverişli kediler için üretilen kısırlaştırılmış diyet kedi maması da yağ oranı düşürülerek üretilmiş mama çeşitlerindendir. Kedinizin sağlığı açısından son derece önemlidir.

Diyet ve Light Kedi Mamaları Fiyatları

Kedinizin sağlıklı gelişimi için hassas davranmak sizin sorumluluğunuzdadır. Oldukça bol çeşit içeren diyet ve light kedi mamaları sayesinde dengeli beslenmelerini sağlayabilirsiniz. Oldukça uygun fiyat aralıklarındaki seçeneklerden kedinize uygun olan seçimi rahatlıkla yapabilir, siparişinizi verebilirsiniz. Evinizin neşesi olan kediniz için zengin içerikli ve sağlıklı beslenmesine katkılı ürünleri mutlaka denemelisiniz.