Kapat
x

Yavru Köpek Maması

119 Ürün

Yavru Köpek Mamaları

Bir süre anne sütüyle beslenen köpek yavruları ardından gelişim dönemleri içerisinde en uygun kiloya ve vücut yapısına ulaşıncaya kadar iyi bakmak gerekli. İleri ki yaşamı boyunca da etkili sağlıklı gelişimini sağlayacak olan yavru köpek maması ihtiyacını şimdiden duymaktalar.

Yavru Köpek Mamaları

İdeal olan beslenme programı hakkında bilgi edinmeniz mutlaka gereklidir. Bu dönem bazı yavrularda 10 ay olurken bazı cinslerde de 24 ay olabilmektedir. Köpeğinizin cinsine göre bu süre farklılık gösterebilir. Bu zaman içerisinde yavru bir köpek beslemek sorumluluğunu taşıyorsanız yavru köpeğiniz için beslenme programında karbonhidrat, protein, mineral ve vitaminler açısından dengeli olan bir vitaminli mama ile beslemeniz önemlidir. İleriye dönük dönemde yetişkin bir köpek olacağı zaman bu beslenme programı sayesinde çok daha sağlıklı metabolizmaya sahip olacaktır. Yaşlılık dönemine girdiği zaman bile bunun olumlu etkileri gözlemlemiş olacaksınız.

Yavru Köpek Mamaları Çeşitleri

Evinizde özenle beslediğiniz yavru için en iyi köpek maması tercihini yapmalısınız. Mama seçiminde online alışveriş imkanları ile tüm çeşitleri inceleyebilir ve en doğru seçimi yapabilirsiniz. Kaliteli ürünler ve besleyici özellikli olanları kullanmaya özen göstermelisiniz. Mama çeşitleri içerisinde az tahıllı veya tahılsız, kuzulu, balıklı, tavuklu, hindili mama çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Yavru köpeğiniz hangi içerikli mamayı severse onu almaya da özen gösteriniz. Minik dostunuzun da kendi damak zevki olabileceğini aklınızdan çıkarmayınız. Mama değişimi yapma gereği duyma durumunda bunu azar azar yapınız aksi takdirde ishal ve diğer sindirim sistemi rahatsızlıkları yaşama olasılığı vardır. İlk 6 ay 3 öğün daha sonra da 1 yaşına gelene kadar 2 öğün şeklinde besleyiniz. 2 yaş sonrası günde 1 öğün yeterlidir.

Yavru Köpek Mamaları Fiyatları

Kaliteden ödün vermeyen markaların en uygun fiyatlarında size sunulan yavru köpek mamaları sitemizin avantajlı hizmetleri sayesinde size ulaşmaktadır. Değişik boylarda ve kiloda satışta olan tüm mamalar farklı fiyat aralıklarında bulunur. Son derece mükemmel içeriklerde ve besleyici olan mama çeşitleri sitemizin çok satan ürünleri arasında yer almaktadır. Hızlı kargo ile en kısa sürede size ulaşan ürünlerimizi incelediğinizde kalitenin farkına varacaksınız.