Kapat
x

Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları

96 Ürün

Kısırlaştırılmış Kedi Kuru Mamaları

Kedi mamaları beslenmede oldukça önemlidir. Özellikle evlerde yaşayan kesiler için ve bilhassa kısırlaştırılmış kediler için çok özel ve hassas davranmalıyız. Kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilen kısır kedi maması çeşitleri tercih edilmelidir.

Kısırlaştırılmış Kedi Kuru Mamaları

Tüm uzmanların ortak görüşü kısırlaştırdığınız kediniz için mutlaka kısırlaştırılmış kedi maması almanızdır. Bunun da nedeni içeriğinde olan yağ oranının sağlık yönünden onarıcı nitelikte olmasıdır. Bilindiği gibi bu tür mamaların yağ oranı diğerlerine oranla farklıdır. Normal bir mamada bulunan bu oran %20 iken kısırlaştırılmış mamada ki oran %10’dur. Kısırlaşan bir kedi operasyon sonrası yemek yeme alışkanlığını yükseltir. Daha fazla öğüne ihtiyaç duyar ve hızlı bir şekilde kilo almaya başlar. Bu nedenle de bu operasyonu geçiren kediler için yağ oranı düşük kedi mamaları ile beslemek en doğru hareket olur.

Kısırlaştırılmış Kedi Kuru Mamaları Çeşitleri

Bu tarz kedi maması özellikleri arasında bir diğeri de erkek kedilerde oluşabilecek idrar yolu taşını önlemektir. İçeriğinde yer alan onarıcı ve önleyici besin maddeleri sayesinde metabolizma ve tüm fonksiyonlar kontrol altına alınarak mesane taşı olarak da bilinen taşların oluşumunun büyük ölçüde önüne geçilmiş olur. İçeriği oluşturan tüm besin maddeleri özenle ve hassasiyetle seçilmektedir. Mamadan en yüksek gıda değerini almak, sindirimi kolaylaştırmak için hindi ve tavuk eti tercih edilir. Her kedi tipine her mama çeşidi gider diye bir şeyi asla düşünmeyiniz. Kediler ırkına, kilosuna, sağlık durumuna ve yaşına göre de değişiklik gösterdiğinden mutlaka minik dostunuzun genel durumunu göz önünde bulundurarak gıda seçimi yapınız.

Kısırlaştırılmış Kedi Kuru Mamaları Fiyatları

Her mamanın ayrı bir özelliği olduğunu da sakın unutmayınız. Yaş ve kilo yanında kedinin kısır olması da mama seçiminizde büyük değişiklik gerektirecektir. Bu nedenle böyle bir operasyon geçiren kediniz için özellikleri kısırlaştırılmış kedilere uygun olan mama tercihleri yapmalısınız. Birçok farklı çeşit ve kedinizin keyifle yiyebileceği mamaları online alışverişte çok uygun fiyat aralıklarında bulmanız mümkündür. Özel kampanyalar ve indirimleri de takip ederek oldukça ekonomik bir alışveriş yaparak kaliteli ve sağlıklı ürünler satın alabilirsiniz.