x
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Ara Toplam (KDV Hariç)
0.00 ₺
Toplam KDV
0.00 ₺
Sepet Toplamı
0.00 ₺
Sepete Git Hemen Al
Alışverişe Devam Et

Kedi Maması

307 Ürün

Kuru Kedi Maması

Evlerimizde beslediğimiz, evcil hayvanlardan en çok sevileni kuşkusuz kedilerdir ve yemek ihtiyaçlarını genellikle kuru kedi mamaları ile karşılarlar. Hangi cinsten olursa olsun hiç fark etmez hemen her insan için iyi bir dost ve arkadaş olan kediler, aynı zamanda hayvanlar arasında en hijyenik olanlardır. Hijyenik davranışları, yemek ihtiyaçlarından bulundukları mekana kadar pek çok şeyi etkilemektedir. Evlerde bizlere dost olan kedilerin sağlıkları oldukça önemlidir çünkü onlar da ailelerin bir üyesi haline gelmektedirler. Kedilerin sağlıklarını etkileyen en büyük etken kedi mamalarıdır. Kedilerin cinslerine, yaşlarına ve sağlık durumlarına göre özel olarak üretilen yüzlerce kedi maması bulunmaktadır. Bu sebeple mama seçimi yaparken kaliteli kedi maması tercih edilmesi oldukça önemlidir. Özellikle sütten yeni kesilmiş bir yavru kedi sahiplendiyseniz onun yeterli vitamin ve proteinleri alması için yavru kedi mamalarını tercih etmeniz gerekmektedir.

Kuru Kedi Maması Nedir?

Kuru kedi mamaları kedilerin günlük beslenmesinde düzenli olarak kullanılan ve onların temel besin maddeleri olan mamalardır. Evcil hayvan sahipleri genellikle günde iki kere kedilerini kuru kedi mamaları ile beslerken destekleyici öğün olarak da konserve kedi mamalarını tercih etmektedir. Yaş mamaların düzenli öğün olarak verilmemesinin sebebi fazla tüketildiğinde kedilerde diş çürüklerine sebep olmasıdır.

Kediler aslında pek çok yemeği tüketebilmektedir. Sizde evinizdeki kedinize yediğiniz yiyeceklerden verdiğinizde yediğini fark etmiş olabilirsiniz. Verdiğiniz yiyeceklerden yiyor olması sizleri mutlu etmesin ! Çünkü kedilerin mide yapıları insanlar gibi değildir ve tek çeşit beslenmeleri gerekmektedir. Yani verdiğiniz farklı yiyeceklerle onların sağlıklarını tehlikeye atıyor olabilirsiniz. Bu sebeple kedinizi beslerken sadece kedi mamaları ile beslemeye dikkat etmelisiniz.

Kuru Kedi Maması Çeşitleri

Kedinizin sorunsuz bir şekilde yaşamını devam ettirmesi için ve onun için yapacağınız her girişim oldukça büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda kedilerin tıpkı sizin gibi her gün kullandığı birçok gereç ve önemli kaynakları vardır. Özellikle dengeli ve sağlıklı beslenmesi için, tercih edeceğiniz mama türü büyük önem arz eder. Mama seçimi yaparken kesinlikle, kilosuna ve yaşına uygun besin maddeleri almanız gerekmektedir. Mamalar kuru şeklinde olduğunda, oldukça besleyici ve uzun süre tok tutucu özelliği taşımaktadır. Aynı şekilde düzenli olarak beslendiğinde sağlığı bakımından da iyi gelişme göstermektedir. Satışa sunulan birçok kedi maması markaları sektörde mevcut olup bütçenize ve kalitesine göre fiyat farklılığı göstermektedir.

Kuru Kedi Maması Fiyatları

Gelişen internet teknolojisi sayesinde artık dilediğiniz kedi ürünlerini kolayca, online alışveriş siteleri üzerinden verebilirsiniz. Tamamen sağlıklı bir şekilde beslenmelerini sağlayacak kaliteli ve en güzel ürünleri web sitemiz üzerinden en uygun fiyatla satın alabilirsiniz. Kedilerinizin severek tüketeceği mama çeşitleri, aynı zamanda sağlıklı gelişim yaşamalarına büyük etki yapacaktır. Bizler petcanlar.com olarak, değişik markaların ürünlerini, en kaliteli şekilde en uygun fiyatlarla tüm müşterilerimize sunmaktayız.

Kedi Maması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kediler için üretilmiş ​çeşitli pek çok mama bulunmaktadır. Çoğu evcil hayvan sahibi mama seçimi yaparken hangi mamayı tercih edeceğine karar verirken zorlanmaktadır. Bazen de en iyi markanın mamasını alsanız bile kedinizin daman zevkine uymadığı için yemediğini görebilirsiniz. Bu sebeple kedi maması seçerken öncelikle kedinizin damak zevkini biliyor olmanız gerektiğidir. Aynı zamanda kedinizin ırkı, yaşı ve sağlık sorunları da mama alırken dikkat etmeniz gereken unsurlardır.

Kedi Irkına Göre Mama Seçimi

Irklara uygun kedi mamaları üretilirken kedilerin genetik yapılarına uygun olarak bir üretim yapılmaktadır. Bu durum kedinizde oluşabilecek genetik hastalıkların bilinmesi sebebiyle mamalarda, o rahatsızlıklara uygun olan içeriklerin kullanılması ile oluşturulmaktadır.

Yaşlarına Göre Mama Seçimi

Kedilerin yaşlarına göre mama seçimi yapmak da oldukça önemlidir. Zamanında verilmiş doğru mamalar ile pek çok hastalığın önüne bile geçilmektedir. Yavru kedi mamaları, yetişkin kedi mamaları, yaşlı kedi mamaları ve kısırlaştırılmış kedi mamaları dönemsel olarak değiştirebileceğiniz kedi maması seçenekleri olarak söylenebilmektedir.

Sağlık Durumlarına Göre Mama Seçimi

Kuru kedi maması seçerken en önemli konulardan biri elbette ki kedinizin sağlığıdır. Bazı kediler yemek yemeyi çok sevdikleri ve sağlıksız beslendikleri için obez olabilmektedir. Diyet ve light kedi mamaları işte bu noktada kedinizin obezite problemini çözebilecek en sağlıklı yoldur. Sadece obezite için değil pek çok sağlık sorunu ile alakalı kedinize iyi gelebilecek mamalar mevcuttur. Örneğin kedinizin sindirim sistemi hassas olabilmektedir. Bu durumda tahılsız kedi mamaları tüketerek sindirim sistemi problemlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kediniz İçin En İyi Kedi Maması Seçimi Nasıl Yapılır?

Tüm evcil hayvan sahipleri hayvan dostlarının sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesini istemektedir. Bu sebeple hem kedinizin sağlığını koruyacak hem de yediğinde mutlu olacağı bir mama tercihi yapmalısınız. Premium sınıf mamalar işte tam bu noktada sizin ve kedinizin isteklerini karşılamaktadır. Adını duyurmuş ve veterinerlerin önerdiği mamaları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu markalara örnek olarak Proplan, Hills ve Royal Canin verilebilmektedir. Ayrıca kedinizin ihtiyacı olan besin değerlerini karşılayan ve yukarıda bahsettiğimiz yaş, sağlık sorunu ve ırklarına göre özel olarak hazırlanmış mamaları tercih etmelisiniz.

Ucuz Kedi Maması Seçenekleri

Yurt dışından gelen mamalar genellikle gümrük ve döviz gibi pek çok detaydan dolayı daha pahalı olmaktadır. Bu mamalar her ne kadar kaliteli olsalar da yerli üretimde de pek çok kaliteli ve güzel mamalar üretilmektedir. Ucuz kedi maması satın almak istiyorsanız yerli kedi mamalarını tercih etmeniz gerekmektedir. Ülkemizde üretilen kuru kedi maması seçeneklerini inceleyerek ve satın alırken daha büyük boy paketleri tercih ederek daha uygun bir alışveriş yapmış olursunuz.

Kedi Beslenmesi Nasıl Yapılmalıdır?

Kedinizi beslemek için onun yaşına uygun olarak bir mama ve su kapları tercih etmelisiniz. Bu kaseleri birbirine çok yaklaştırmamalısınız çünkü su içerken etrafa sıçratabildikleri için mamaları ıslanabilmektedir. Mama ve su kaselerini düzenli olarak temizlemeniz de onların hijyenik yapıları için oldukça önemlidir.

Beslenme düzenleri de kedilerin iştah durumuna göre değişmektedir. Bazı kediler canları istedikleri zaman gidip mamalarını yemek isterlerken bazıları çok obur oldukları için yemeklerini daha düzenli yemeleri gerekmektedir. Aldığınız mama paketinin arka kısmında kedinizi ne kadar ölçüde besleyeceğiniz yazmaktadır veya veteriner hekiminize danışabilirsiniz.

Kuru Kedi Maması Nasıl Saklanır?

Kuru kedi mamaları direkt güneş görmeyen alanlarda oda sıcaklığında saklanmalıdır. Mamayı koyduğunuz alan çok sıcak veya çok soğuksa mama bozulabilmektedir. Ayrıca mamaları saklarken paketlerin ağızlarını açık bırakmamanız gerekmektedir. Açık bırakılan mamalar kısa süre içinde bayatlamaktadır. Bayat mamayı kediniz yemeyi tercih etmeyeceği gibi yediği zaman sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Yeni Bir Mamaya Geçmek İstiyorsanız

Kedinizin mamasını değiştirmek istiyorsanız bunu tek seferde yapmamalısınız. Çünkü tek seferde değiştirdiğinizde vermek istediğiniz mamaya alışamayabilir. Bunun için ilk iki gün %75 eski mamadan %25 yeni mamadan vermelisiniz. Üçüncü ve dördüncü günlerde %50 eski mamadan %50 yeni mamadan vermelisiniz. Daha sonraki günlerde de eski mamayı azaltarak ama yine yeni mamayla karıştırarak vermelisiniz. Birinci haftanın sonunda yeni mamanın tamamına geçiş yapabilirsiniz.