Kapat
x

Yavru Kedi Maması

61 Ürün

Yavru Kedi Mamaları

Yavru kediler sahiplenildikten sonra anneleri yanlarında olmadıkları için mama yemektedir. Yavru kedi maması onlar için özel olarak üretilir. Yetişkin kedilere göre daha hassas olan yavru kedilerin beslenme biçimleri oldukça önemlidir. Mamaya geçme sürecinde sütle mamanın aynı anda verilerek direk mamaya geçilmemesi gerekmektedir. Böylece yavru kedilerin bünyelerinin mamaya alışması sağlanabilir. Yine de ilk dört hafta anne sütü ile beslenmeleri metabolizmalarının daha güçlü olması sağlanmaktadır. Aynı zamanda bu süreçte yaş kedi mamaları ile takviye sağlanabilir. Bazı yavru kediler de annelerinden ayrılmasalar bile anne sütü emmek istemeyebilirler. Böyle durumlarda yavru kedi yeni doğmuş olduğu için ilk sekiz hafta kedi süt tozları ile beslenmelidir. Yavru kedi mamalarını sadece yavru kediler değil hamile olan kediler veya emzirmiş olan kedilerin tüketimi için de uygundur. Bunun sebebi yetişkin kedilerin hamilelik dönemlerinde veya emzirdikleri sırada daha fazla kaloriye ihtiyaçları olmasıdır. Kedinizin kalori ihtiyacını yavru kedi mamaları ile karşılayarak daha fazla vitamin almasını sağlayabilirsiniz.

Yavru Kedi Kuru Mamaları

Büyüme dönemi yaşadıkları için sağlıklı gelişimleri ve hastalıklardan korumak önemli bir durumdur. Maalesef beslenmeye bağlı hastalıklardan kaynaklı birçok problemle karşılaşabilmektedirler. Yavru minikler için beslenme programında olacak kedi maması, onların sindirim sistemine ve ırkına uygun seçilmeli ve kaliteli olmalıdır. Mama üretiminde kullanılan ham maddenin önemi oldukça büyüktür. Mineral ve protein madde oranlarının da yavru kedilere uygun olması gerekmektedir. Çeneleri tam gelişmemiş olan yavrular için besleneceği kuru mamanın büyüklüğü de önemlidir. Büyük mamaları yemekte zorlanabilirler. Bu nedenle daha küçük parçalar halinde olması gerekir.

Yavru Kedi Kuru Mamaları Çeşitleri

Sindirim kediler için oldukça önemlidir. Bu nedenle kedi maması seçimi yavru kedi maması çeşitlerinden olmalıdır. Yetişkin kediler için üretilen mamaların lif oranı yüksekken yavrularınkinde çok daha azdır. Kediniz 1 yaşına gelinceye kadar henüz bir yavrudur ve mutlaka onlara uygun mamalar tercih edilmelidir. Yine çene yapılarına uygun ve rahat sindirebilecekleri ödül mamalar da minik kediniz için oldukça uygun ve besleyici niteliktedir. Tüm içerikler besin ihtiyaçlarına uygun şekildedir. Kedilerin yaşı, ırkı ve genel sağlık durumuna göre üretilmiş olan birçok kedi maması çeşidi ayrıca onların damak tadına uygun nitelikler de düşünülerek belirlenmiştir. Yavru kedi kuru mamaları tavşanlı, geyik etli, balkabağı, nar, kümes hayvanları ve kuzu eti ile üretilen birçok çeşitten oluşmaktadır. Bunlar içinden mutlaka küçük sevimli kedinizin damak tadına uygun olan mamayı bulacaksınız.

Yavru Kedi Kuru Mamaları Fiyatları

Sütten kesilen kediciklerin mamaya geçiş dönemleri bazen kolay yaşanmaya biliyor. Anne sütünden kesilmesine yakın zamanlarda yaş kedi maması vererek yavaş yavaş geçişi başlatabilirsiniz. Yavru kedinize kuru mama alırken dikkat etmeniz gereken konular içinde severek tüketebileceği uygun mama seçimi yapmanızdır. Online alışveriş bu konuda size birçok seçenekte ürün sunmaktadır. Her ürünün farklı fiyatı vardır. İçerik ve marka kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Birçok ürünü uygun fiyatta ve özel indirim ile kampanyalar sayesinde çok ekonomik şekilde satın alabilirsiniz.

Yavru Kedi Maması Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yavru kedilerin enerji ihtiyaçları yetişkinlere oranla neredeyse 4 kat daha fazladır. Bu sebeple mama seçimi yapılırken onların enerjilerini karşılamaları için yeterli içeriği bulunan mamalar seçilmesi gerekmektedir. Nerdeyse birkaç hafta içinde üç kat fazla büyüklüğe ulaşan yavru kediler gün içinde genellikle beş öğün beslenerek büyümelerine katkı sağlamaktadırlar. Özel formüller kullanılarak üretilen yavru kedi mamaları seçilirken premium markaların mamaları ile  daha kaliteli içerik tüketmeleri sağlanabilmektedir. Sadece bilindik mama markalarının seçilmesi ile de değil mamaların içerikleri de seçiminizi mutlaka etkilemelidir. Kedinizin sağlığını etkileyecek mamanın besin içeriğini çok önemlidir. Mamanın içeriğinde vitamin, mineral ve aminoasitlerin dengeli olması gerektiği gibi bunların fazla olması da kedilere zarar verebilmektedir. Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken başlıca konulardan biri de kedinizin damak zevkidir. Aynı insanlarda olduğu gibi onların da sevdikleri ve sevmedikleri yemek seçenekleri vardır. Aldığınız her mamayı yemek istemeyebilirler. Böyle durumlarda onları yemeye zorlamak yerine başka bir mama seçerek onların da mutlu bir şekilde yemek yemesini sağlayabilirsiniz.

Yavru Kedilerin Cinsi, Mama Seçiminde Önemli Midir?

Kedi ırklarının genetik özellikleri birbirlerinden farklı olduğu için üretilen özel mamalar da onların özelliklerine uygun formüller üretilmektedir. Özellikle Scottish Fold, British Shorthair, İran ve Siamese ırklarındaki kedilerin ihtiyaçlarına göre özel mamalar bulunmaktadır. Irklarda ortaya çıkabilecek çeşitli sağlık sorunları bulunmaktadır. Genetiklerine göre oluşabilecek bu hastalıklar doğru mamalar ile minimuma indirilmektedir. Böylece yetişkinlik dönemlerinden yaşanabilecek problemlere karşı önlem alınmış da olunur.

Yavru Kedi Mamaları İle Neler Önlenebilir?

Yavru kedilerde en fazla ortaya çıkabilecek sorun alerji olmalarıdır. Anne sütü içmeyi bırakan kediler mama yemeye alışamadıklarında mamalara karşı alerji yaşayabilirler. Yavru kedi mamalarında bulunan hipoalerjik içerikler onların alerji olmaları riskini en aza indirmektedir. Aynı etkiyi yetişkin kediler için de gösterdikleri için kedinizin mamaya alerji olması durumunda yavru kedi mamalarını tercih edebilirsiniz. Hamile ve emziren kediler de yavrular için kendi enerjilerini fazla tükettikleri için yüksek kalori alarak bu ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Özel üretilen mama formülleri ile yetişkin kedinizin daha fazla kalori almasını sağlayabilirsiniz.

En İyi Yavru Kedi Maması Nasıl Seçilir?

Sadece yavru kediler için değil tüm kediler için en iyi kedi maması olarak tek bir şey söylemek mümkün değildir. Bunun yanında bilindik markaların tercih edilerek seçimlerin yapılması önerilebilmektedir. Özellikle insanların da yiyebileceği içerikleri olan mamalar ilk tercihiniz olmalıdır. Aynı insanlarda olduğu gibi kedilerde de yeme alışkanlıkları oldukça çeşitlidir ve her insana her yiyeceğin iyi gelmediği gibi her mama da her kediye iyi gelmektedir. Mamaların içeriklerinin kedinizde herhangi bir sorun çıkarmaması, damak zevkine uygun olması en iyi kedi maması seçiminizi belirleyen başlıklar olmalıdır. Acanai Hills, Royal Canin, ProPlan gibi markaların bu kadar popüler olmasının sebebi içeriklerinin kaliteli olmasıyla alakalıdır ve bu gibi markaların mamaları alınırken içinizin rahat olabileceğini söyleyebiliriz.

En İyi Kuru Kedi Markaları Nelerdir?​

Pek çok evcil kedi sahibi kedileri için en kaliteli ve en iyi yavru kedi mamalarını araştırmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz gibi en iyi mamalar kedinizin sağlığına ve zevklerine göre değişse de belli markalar pek çok kedi sahibi tarafından deneyimlenerek memnun kalınması durumunda bilinirlikleri artmaktadır. Sizler için bu mama markalarını derledik !

  1. N&D kuru kedi mamaları
  2. ProPlan kuru kedi mamaları
  3. Royal Canin kuru kedi mamaları
  4. Sanabelle Senior kuru kedi mamaları
  5. Proline kuru kedi mamaları
  6. Acana kuru kedi mamaları
  7. Felicia kuru kedi mamaları
  8. Hills kuru kedi mamaları

Petcanlar.com ile kedinizin ihtiyacı olan tüm mama çeşitlerine ve markalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Kediniz için mama ihtiyacı devamlı olduğu için mama almaya gitmek yerine evinizde otururken tek tık ile kedi maması ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.