Kapat
x

Köpek Tırnak Makasları

24 Ürün

Köpek Tırnak Makasları

Biz insanlar gibi sağlıklı gelişme gösteren köpek dostlarımızın da tırnakları sürekli uzamaktadır. Doğal olarak onların da tırnaklarını sürekli bakım yaparak kesmek ve sağlıklarına zarar verecek olumsuzluklardan uzak tutmak gerekmektedir.

 Köpek Tırnak Makasları

Köpekler doğal olarak büyüme gösteren tırnakları bakım yapılmazsa ve kesilmezse dışarıda dolaşırken de zarar görebilir. Bakım yaparak tırnaklardaki bozulma ve zedelenmeleri önlemek mümkündür. Bu nedenle tırnak bakımı yaparak köpeğinizin bu problemden doğacak sıkıntılarını gidermiş olursunuz. Düzenli olarak tırnakları kesilen köpeğinizin yürüyüşlerde de zorluk çekmeyeceğini ve daha neşeli olduğunu hissedeceksiniz. En doğru olan şey köpeğinizin tırnak boyunun normal uzunlukta olmasıdır. Eğer rahatsız edici bir uzunlukta ise ve evde yaşıyorsa bu uzunluktan kurtulması olanaksız olacaktır. Dolaşırken tırnağın mermere vuran sesi artık tırnaklarımın kesilmesi gerekiyor sinyalleridir. 

Köpek Tırnak Makasları Çeşitleri

Köpeğinizin tırnak bakımı geldiğinde dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi doğru makası seçmek olacaktır. İri ırk köpek tırnak makası büyük olmalıdır. Büyük bir köpeğin tırnak yapısı da vücut ve cinsine göre farklılık gösterir ve sert ve kesimi zor olur. Bu durumlar için üretilen makaslardan almanız gerekmektedir. Beslemekte olduğunuz köpeğiniz küçük bir cins ise seçim yapacağınız köpek tırnak makası küçük olmalıdır. Farklı hareket etmeniz halinde sevgili dostunuza zarar verebilirsiniz. En minik dostlarınız için de tırnak makası minik boydan tercihler yapmanız en doğru karar olacaktır. Online alışverişte tüm modeller farklı boyut ve işlevsellik içermekte ve sizin beğeninize sunulmaktadır.

Köpek Tırnak Makasları Fiyatları

Köpek tırnaklarını kesmek biraz dikkat gerektirir. Bu konuda veterinerden bilgi ve uygulama konusunda destek alabilir ve evinizde de bunu rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Son derece hassas ve özenli olmamız önemli bir kuraldır. Aksi takdirde istenmeyen yaralanmalar yaşanabilir ve köpeğinizin canını yakarsınız. Böyle durumda da normal olarak bu işlem tekrarlandığı zamanlarda bundan pek hoşlanmayacaktır. Makas seçiminiz köpeğinizin tırnak şekline göre olmalıdır. Sitemizde tüm ürünleri bulmanız mümkündür. Son derece ucuz ve iyi markaların ürünleri ile belirli alışveriş sonrası, kargo kolaylığı ile ihtiyaçlarınızı gidermeniz daha keyifli olacaktır.