Kapat
x

Kedi Kıkırdak ve Eklem Bakımı

7 Ürün

Kedi Kıkırdak ve Eklem Bakımı

Kedilerin de tıpkı insanlar gibi yaşayabileceği önemli rahatsızlıklar vardır. Bu konuda sürekli veteriner kontrolü ve doğru beslenme uygulamanız gerekir. Kedilerde eklem rahatsızlığı, eklemlerde sıvı azalması, kıkırdak dokuda harabiyet görülebilir. Bu nedenle kedi eklem destekleyici kullanmanız gerekebilir.

Kedi Kıkırdak ve Eklem Bakımı

Eklem ve kıkırdakta oluşacak rahatsızlıklar kedinize büyük ağrılar yaşatacağından yaşam kalitesi de düşer. Sağlıklı olması, ağrılarının giderilmesi ve yaşam kalitesinin yükselmesi için kıkırdak ve eklem bakım çeşitleri kullanabilirsiniz. Gelişim dönemi girdikleri zaman kıkırdak heniz yumuşaktır. Hatta bu durum kulakların kıvrılmasına da sebep olur. İleri ki dönemde yavaş yavaş bu durum geçer ve kıkırdaklar sertleşmeye başlar. Düşük olan kulaklar artık kalkmaya başlar. Yaşanan travmalar da kıkırdak doku sorunu yaratabilir. Travma, çarpma, yüksekten düşme, koşarken yaptığı ters bir hareket de buna neden olabilir. Eğer sorun bunlardan kaynaklı değilse farklı sebepler de düşünülmelidir. Diz ve ayaklarda yüklenmeler ve birçok nedenler de eklem kıkırdağına zarar verir. Online alışverişte kıkırdak ve eklem bakımı için birçok çeşit ürün bulunmaktadır. Veteriner kontrolünde olan kediniz için bu ürünlerden destekleyici olarak kullanabilirsiniz.

Kedi Kıkırdak ve Eklem Bakımı Çeşitleri

Öncelikle kedinizde böyle bir sorun oluşmuşsa onu bazı tahribatlardan daha çok korumanız gerekecektir. Telafisi olmayan sonuçlar almamak için eklem ve kıkırdakları zorlayıcı hareketler yapmasını engellemelisiniz. Eklemlerin etrafında bulunan adele bağ dokularının güçlenmesini sağlamalısınız. Eklem ve kıkırdaklara tekrar bir darbe gelmesini önleyerek ve destekleyici kedi bakımı yaparak bu durumdaki riski minimum seviyeye indirebilirsiniz. Sağlıklı ve düzenli beslenme şekli uygulamak da kıkırdak ve eklem bakımı için son derece önemlidir. Su tüketiminin normal değerde olması protein, vitamin ve mineral takviyesinin yeterli düzeyde olması gereklidir. 

Kedi Kıkırdak ve Eklem Bakımı Ürün Fiyatları

Eklemlerde ve kıkırdakta sorun yaşayan kediler kıkırdak harabiyeti denen ciddi bir rahatsızlık riski içine girerler. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan kediniz için mutlaka önlem almanız ve kedi eklem destekleyici kullanmanız gerekmektedir. Sitemizde bulunan tüm ürünleri yakından inceleyerek ne kadar kaliteli ve gerekli destekleyiciler olduklarına şahit olabilirsiniz. Kediniz için son derece önemli olan bu rahatsızlık için destekleyici ürünlerden siz de yararlanabilirsiniz. Ekonomik fiyatlar ve ödeme kolaylıklarından faydalanarak kedinizin sağlıklı gelişimine destek olun.