Kapat
x

Bakım

1 Ürün

Kemirgen Bakım Ürünleri

Kemirgen hayvan besleme son derece yaygın olup özellikle çocuklu aileler için oldukça keyifli ve neşe kaynağı olan bu evcil hayvanların bakımı son derece önemlidir. Kemirgen türlerin temizlik ve bakımına çok dikkat edilmelidir.

Kemirgen Bakım Ürünleri

Kemirgen türler genellikle yiyeceklerini saklamaları ile bilinirler. Bu da kafesleri içerisinde veya evin herhangi bir bölgesinde istenmeyen kokulara sebebiyet vermektedir. Hal böyle olunca bakteri oluşumu meydana gelir ve hastalık da kaçınılmaz olur. Bunlara sebep yaratmamak için dikkat etmeniz gereken bakım kurallarını iyi bilmeli ve uygulamalısınız. Özellikle kafesler için üretilen ve temizlikte çok etkili olan kafes temizleme spreyi ile tüm kafesi temizleyebilir ve bunu belirli aralıklarla yaparak temiz ve sağlıklı bir ortam yaratmanız gerekmektedir.

Kemirgen Bakım Ürün Çeşitleri

Kemirgen bir evcil hayvanın yaşam alanının düzenli bir şekilde temiz tutulması gerekmektedir. Yemeklerini sıklıkla saklama alışkanlıkları bakteri üremesi kaçınılmaz olmaktadır. Eğer titiz davranır ve tüm detayları iyi hesaplarsanız bu problemle baş edebilirsiniz. Aksi takdirde bakımları oldukça zorlaşacak ve bu durum sizi yoracaktır. Bir diğer özellikleri arasında beslenmekte olduklara yere dışkılarını bırakma alışkanlıklarıdır. Bu nedenle kafes temizliği konusunu her zaman ön planda tutmalısınız. Aynı yere dışkı ve idrar bıraktıklarını gözlemlediğiniz zaman bu bölge için kemirgen altlığı yerleştirebilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca kafesin bakımı yanında kafeste bulunan diğer ekipmanların da bakımı son derece önemlidir. Örneğin kemirme ve yalama taşlarının da bakımlı ve temiz olmasına özen göstermelisiniz. Yine onlar iiçin aldığınız kemirgen oyuncakları bakım ve temizliğinden siz sorumlusunuz.

Kemirgen Bakım Ürünleri Fiyatları

Haftada bir sefer temizlik yapmanız gayet uygundur. Eğer daha sıklıkla yapmaya kalkarsınız onların sakladığı yiyecekleri de ortadan kaldıracağınız için oldukça stres yaşarlar ve mutsuz olurlar. Doğal yaşam alanlarına çok fazla müdahale etmeden bakımlarını yapmaya özen gösteriniz. Dezenfektanlar, çiş lekesi temizleyicileri, yuvaları için pamuklar ve daha fazlası onların daha temiz ve bakımlı olmaları için kullanılan malzemelerdir. Evinizde bir kemirgen ile yaşıyorsanız tüm bakım malzemelerini online alışveriş kolaylığı ile sitemizden temin edebilirsiniz. Çok uygun fiyatlar ve kaliteli ürünler ile en kısa sürede kapınıza teslim edilen avantajlı ve indirimli malzemelerden yararlanabilirsiniz.