Kapat
x

Kafesler

6 Ürün

Kemirgen Kafesleri

Evcil hayvan beslemede son zamanlarda tavşan ve hamster gibi hayvanlar oldukça rağbet görmektedir. Fakat bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadan beslemek son derece olumsuz sonuçlar doğurabilir. Öncelikle bu tür hayvanlar için kemirgen malzemeleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Kemirgen Kafesleri

Kemirgenler içinde evde beslemeyi tercih ettiğiniz hayvanların başını çeken tavşanlar ve hamsterlar için ilk olarak düşünmeniz gereken onların bir kafese ihtiyaç duymalarıdır. Belirli zamanlarda dışarıda da bir yaşam alanı olmalı ve sürekli kafeste tutmanızın da psikolojilerini olumsuz etkileyeceğini de unutmamanızı hatırlatmak isteriz. Ayrıca hareket ve esneklik kazanmaları, sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmaları için kafeslerinin boyutları ve hareket alanlarının da iyi hesaplanması gerekmektedir.

Kemirgen Kafesleri Çeşitleri

Kemirgen türündeki evcil hayvanlardan olan tavşanlar için en ideal olan tavşan kafesi biraz büyük boyda olmalıdır. Doğalarının gereği olarak hareketlidirler ve bunun için de iyi bir alana ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle büyük boylardan seçmenize de son derece yarar vardır. Gün içerisinde belirli zamanlarda ise sizin kontrolünüzde olmak koşuluyla ev içerisinde de hareket etmelerine olanak sağlamalısınız. Sosyal bir karaktere sahip olduklarından ötürü iletişim kurmadığınız takdirde çok mutsuz hissederler. Günde birkaç saat kafes dışında da zaman geçirmesine izin vermelisiniz. Hamsterlar için kafes tercihi de çok önemlidir. Çoğu insan akvaryum ya da cam fanus kullansa da bu pek doğru bir hareket değildir. Onların en ideal yaşam alanları hamster kafesi olmalıdır. Bu kafeslerin tellerinin de dışarı kaçma girişimi çok olduğundan aralıklı olmamalıdır.

Kemirgen Kafesleri Fiyatları

Kemirgenler özellikle çocuklu ailelerin çocuklarına hayvan sevgisini aşılamada ve sorumluluk duygusunu yüklemede oldukça tercih edilen hayvan türleridir. Unutmayın ki günümüzün son derece popüler olan evde evcil hayvan besleme kültürü hem yararlı hem de oldukça keyifli bir durumdur. Yaşamınıza kattığınız bir kemirgen ile son derece keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Ödeme kolaylıkları ve avantajlı fiyatlar sunan sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde çok özel kampanyalar da sizi beklemektedir. Online alışveriş kolaylığı ile kemirgen evcil hayvanlarınız için tasarlanan oldukça kaliteli ve kullanışlı kafes çeşitlerine sahip olabilirsiniz.