Kapat
x

Özel Kedi Maması

115 Ürün

​Özel Kedi Maması Nedir?

Evinizin sevimli kedisini beslerken cinsiyet ve farklı sağlık durumlarından dolayı özel kedi mamalarını tercih edebilirsiniz. Özel kedi maması, kedilerin gelişim sürecinde yaşadıkları hastalıklar ve hassas durumlar için üretilmektedir. Bunlar başlıca; ırka, yaş aralıklarına, kısırlık ve alerjik reaksiyonlar gibi bazı hassas durumlara göre çeşitlenmektedir. Kedi sahibi olarak yapmanız gereken en önemli şey ise kedinizin tüm hassas durumlarını göz önünde bulundurarak onun kriterlerine özel en iyi mama seçimini yapmaktır.

Neden Özel Kedi Mamasına İhtiyaç Duyulur?

Kediler büyüme ve gelişim süreçlerinde birçok farklı dönemden geçerler. Yavruluk dönemi, yetişkinlik dönemi, yaşlılık dönemi gibi süreçlerden geçerken vücutlarının ihtiyaç duyduğu gereksinimler de farklılık göstermektedir. Bu dönemler için de farklı foramüllerle geliştirilen mamalar üretilmektedir. Özellikle yavru kedi maması nasıl seçilir? konusunda oldukça dikkatli davranmakta yarar vardır. Çünkü kediler yavruluk dönemindeyken henüz sindirim sistemleri tam anlamıyla gelişmemiş olduğu için yedikleri mamaların gelişimlerine uygun olması gerekmektedir. Minik kediler için özel mamalar online alışverişte kolay bulacağınız çeşitlerdir. İlerleyen zamanlar için de en iyi yetişkin kedi mamaları ve yaşlı kedi mamaları gibi kedilerin vitamin ve mineral ihtiyacına göre  farklı içeriklerde üretilen kedi mamalarına  göz atabilirsiniz. Normal gelişim dönemi ihtiyaçları dışında kedilerin bazı özel durumlardan kaynaklanan mama değişikliğine de ihtiyaçları olabilmektedir. Örneğin, tahıl alerjisi, kısırlaştırılma gibi özel durumlar için tahılsız kısır kedi maması gibi özel bir kedi maması seçimi yapabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi özel kedi maması sadece sağlıkla ilgili değil yaş ve ırka göre de çeşitlilik göstermektedir. Minik dostlarınızın gelişimine ne kadar doğru katkıda bulunursanız sizinle o kadar uzun yıllar sağlıkla yaşayarak mutlu bir hayat geçirebileceğini unutmamanız gerekmektedir. Bahsettiğimiz rahatsızlık ve sağlık durumlarında Petcanlar üzerinden satışa sunulan birçok alternatif ürün içerisinden dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Gelişimini tamamlamış olup farklı besin değerlerine sahip mamalara ihtiyaç duyan yetişkin kedi mamaları için de birçok lezzetli ve sağlıklı ürünler sitemizde bulunmaktadır.

Özel Kedi Maması Nasıl Seçilir?

Öncelikle kedinizin mama seçimini yaparken sağlık kontrollerinin yapıldığından ve özel bir durumu olup olmadığından emin olmalısınız. Mama seçimini yaparken, özel kedi mamalarının 1 yaşını bitirmiş özel ırklar için de farklı seçeneklerde hazırlandığını göz önünde bulundurabilirsiniz. Kediler yetişkinlik dönemlerinde oldukça hareketli olurlar. Bu dönemlerde kaybettikleri enerjiyi tekrar depolamak için kedi mamalarının çok büyük etkisi vardır. İhtiyaç duydukları enerji, vitamin ve mineralleri onlara sağlamak ve sağlıklı beslenmeleri için en iyi mama çeşitlerini kedilerimize sunmamız gerekmektedir. Bunların yanında hastalıklardan uzak kalmaları için de oldukça önemli bir ihtiyaç olan kuru kedi mamaları sindirim sistemleri açısından da son derece yararlıdır. Mama çeşitleri içinde kedilerin en çok sevdiği ve onlar için oldukça yararlı olan tercihler arasında olan balıklı kedi maması da çok fazla tüketimi olan çeşitlerdendir. Kediler birtakım rahatsızlıklar ve cinsine bağlı etkenlerden dolayı farklı yiyecekler ile beslenmelilerdir. Bu yönde üretilen özel mamalar dilerseniz tahılsız, dilerseniz kısırlaştırılmış dilerseniz kilo kontrolü sağlayan çeşitlerden oluşabilmektedir. Ayrıca kediler gebelik ve emzirme dönemlerinde de ekstra besleyici içeriklere sahip kuru kedi maması çeşitleriyle beslenmelidirler.

Özel Kedi Maması Çeşitleri Nelerdir?

Özel kedi mamaları kedilerin; cins, ırk, hamilelik, emzirme, diyet, alerji, kısırlaştırılma, yavruluk, yetişkinlik ve yaşlılık gibi birçok etmene bağlı çeşitlilik göstermektedir.

Özel Kedi Maması Tavsiyeleri Arasında Sayabileceğimiz Başlıca Çeşitler;

Özel Kedi Maması Fiyatları

Özel Kedi maması fiyatları sektördeki satıcılara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Petcanlar.com adresinden kediler için son derece sağlıklı olan bu ürün çeşitlerini çok özel ambalajlarında satın alabilirsiniz. Ayrıca bazı uyarılarda bulunmamızda faydar var. Ürünleri saklama koşullarınız da buna uygun olmalıdır. Mamaların tazeliğini yitirmemesi ve doğallığını koruması için onları güvenilir bir şekilde korumalısınız. Mamayı açtıktan sonra ağızını sıkıca kapamalısınız, daima kuru ve serin bir yerde muhafaza etmelisiniz. Sitemiz üzerindeki bütün seçenekler içeriğine ve kedinizin ihtiyacına göre farklı fiyat seçeneklerine göre çeşitlenir. Seçim yapacağınız ürünü iyi belirleyerek minik dostunuzun ağzına layık olan ürünleri almaya özen gösteriniz. En uygun mama fiyatları ve ödeme seçeneklerine sitemiz üzerinden 7/24 ulaşabilirsiniz. Evcil hayvanlarınızın ihtiyaç duyduğu tüm aksesuar, mama, sağlık-bakım, oyuncak, vitamin ve mineral ürünlerine Petcanlar üzerinden en hızlı şekilde sahip olabilirsiniz. Hayal ettiğiniz tüm ürün çeşitleri Petcanlar Sanal Mağaza'da !