Kapat
x

Yemler

2 Ürün

Kemirgen Yemleri

Evlerinde veya bahçelerinde evcil hayvan beslemeyi sevenler içerisinde alışıla gelmişin dışında hayvanları da besleyen kişiler çoktur. Özellikle çocuklu birçok aile evcil hayvan türü olan hamster ve tavşan beslemekten büyük keyif alırlar.

Kemirgen Yemleri

Kedi ve köpeklere oranla daha küçük olup beslemede de çok zorluk yaşatmayan bu hayvanlar evde beslendiği zaman onlara özel mamalar da almak kaçınılmazdır. Doğal hayatından uzak yaşayan bu türler her türlü bakım, sağlık ve ihtiyaçlarının yanında özel olarak üretilen kemirgen yemi ile beslenirler. Sağlıklı olmaları ve normal hayat sürmeleri için öncelikle dengeli beslenmeye dikkat edilmelidir. Kemirgenler sağlıklı beslendiği zaman bunu gerek neşeleri ve hareketliliği ile gerekse tüylerinin sağlıklı görünmesi ve parlaması ile hemen belli eder. Bu nedenle temel ihtiyaçları olan yemleme konusunda hassasiyet göstermeniz çok önemlidir.

Kemirgen Yemleri Çeşitleri

Evlerde veya bahçenin uygun bir bölümünde beslenmek üzere en çok tercih edilen kemirgen hayvan türü tavşanlardır. Tavşanlar kendileri için özel olarak üretilen tavşan yemi besinlerden almalıdır. Sizin tükettiğiniz birçok besini tüketebilme durumu olsa da dengeli beslenmeyi sağlamak için özel besinler almalısınız. Tohumlar, kurutulmuş meyve sebzelerden oluşan bu besinler sayesinde gelişimleri ve enerjileri mükemmel olur. Parlak ve sağlıklı tüylere sahip olurlar. Vitaminler ile takviye edilmiş yemlerin içerisinde keçiboynuzu, yulaf, mısır, ay çekirdeği, arpa, buğday, tuz ve mineraller mevcuttur. Çok narin bir evcil hayvan olan Hamster türleri için de besin türleri oldukça önemlidir. Günlük besin ihtiyacını karşılayacak hamster yemi seçimi yapmanız gerekir. Sindirimi kolay ve sağlıklı gelişimini sağlayacak besinler yulaf, buğday, arpa gibi tahıllar ile havuç, soya kabuğu, mısır, bezelye gibi sebze, fıstık gibi besinler olmalıdır. Bu karışımlar ve vitamin takviyelerinden oluşan yemleri ile çok sağlıklı ve parlak renkte olurlar.

 Kemirgen Yemleri Fiyatları

Beslemekte olduğunuz kemirgen dostunuz için her türlü kemirgen malzemeleri sitemizde sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecek ürünler kategorisinde yerini almıştır. Sahip olmak istediğiniz her ürün için güvenli ve kaliteli malzemelerimizi görmeden karar vermeyiniz. Son derece uygun ve avantajlı fiyatlar, hızlı kargo ile kısa sürede evinize hizmet yanında indirimli ürünlerin tamamını inceleyerek kararınızı verebilirsiniz. Online alışveriş imkanı sayesinde kemirgen yemlerine sahip olabilirsiniz.