Kapat
x

Kedi Uluslararası Federasyonlar ve Dernekler

Dünyada çok sayıda uluslararası federasyonlar ve dernekler vardır. Dernekler ve kedi evleri (CATTERY'ler ) genellikle mevcut ırkların kalitesini iyileştirmek ve geliştirmek, yeni ırklar üretmek ve çeşitlendirmekle ilgilenmektedir. Bir dernek veya federasyonun çeşitli üyeleri daha üst bir seviyededir. Cins standartlarını geliştirir ve değerlendirme için kuralları öğrenir. Kedi gösterileri için tarih ve prosedürleri bilirler. Tüm uluslararası felinolojik organizasyonlar şartlı olarak Avrupa ve Amerikan sistemlerinin organizasyonlarına bölünmüştür.

>> Kedi Tırnak Makasları

Uluslararası Federasyonlar ve Dernekler

Avrupa sistemi, Kedi Evlerinde (Cattery'lerde) alınan yavruların kalitesini belirlemek için, derneğin felinologlarının gerekli kuralları uygulama işlemini yürüttüğü gerçeğiyle karakterizedir. Yavruların cins kalitesini, kusurların varlığını veya yokluğunu, kalıtsal hastalıkları vb. belirler. Ayrıca verilerini derneğin not defterlerine yazar. Not Defterleri ve yayınlanmış standartlar ve ölçüler ile soyağacı bazındadır. 

Amerikan dernekleri (ve onların modeline dayananlar) kedi evi (CATTERY)sahiplerini bir araya getirirler. Damızlık, kedi evinde (CATTERY) doğan yavru kediler hakkındaki verileri merkez ofisine, onlar için belgelerin kendisine gönderildiği yerden (belgeler) sunar. Aynı yerd- merkez ofiste- gelecekteki yavru kedi sahipleri belgelere dayalı soyağacı (ŞECERE) isteye bilirler.  Avrupalı ​​kuruluşlar genellikle hakem hayvanı ayrı bir odada, kedi sahibinin olmadığı bir yerde tutarlar. Yazılı bir belgeyi doldururken bir puan tablosu eşliğinde Amerikan sistemi açık yönlendirmeyi tercih ediyor ve puan kartları tutulmuyor. Göründüğü gibi dünyada bu konuda birçok oluşum varken ülkemiz Türkiye'de bu sadece dernekler bazında oluşmuştur. İnsanların bu gibi konularda bilinçlendirilmesi noktasında ülkemizde var olan derneklere de çok iş düşmektedir. Bu işin önderleri, bilenleri muhakkak vardır. İşini iyi yapan dünyada ne gibi prosedürler uygulanıyor. Ülkemiz insanının genel ve temel yapısını bilen yaptığı işe gönülden bağlı olan çalışmaktan kaçınmayan kişilerin yetişmesi için gerekli adımları atmak ve bu konuda insanları cesaretlendirmek gerektiğine inanıyoruz.

>> Kedi Tırmalamaları

Bizler inanıyoruz ki ülkemiz Türkiye'de bu konuda dünya, klasmanındaki yerini elbette alacak ve iyi temenniler ile yolumuza, devam edeceğiz elimizden geldiğince.

Tüm dünyada bulunan organizasyonların isim başlıkları: 

+ CFA

+ CFF

+ FIFe

+ TICA

+ WACC

+ WCF

+ WFF

+ ASSOLUX

+ WRCL

+ MFA

+ FAR (FARUS)

+ CFSA

+ GCCF

+ FIAF

+ ACF

+ CCCA

+ NZCF

+ SACC

EuroGold Çiftli Pire Tarağı

EuroGold Çiftli Pire Tarağı

199.00 ₺
179.10 ₺