Kapat
x

Kedi Sahiplenecekler İçin İpuçları

Kedi sahiplenecekler için ipuçları vermek gerekir ise: yerli felinoloji, kuralları yurtdışındaki tecrübeli insanların ve oluşumların etkisi ile gelişmiştir. Felinolojik faaliyetlerin belli yönleri ve kuralları vardır. Yani bir kedi cinsine odaklanırlar. En iyi merkezler, yabancı ıslah biliminin hem üretmede hem de organize olmada amatörlüğün etiğindeki son başarılarına dayanmaktadır. Bu kavram, her şeyden önce, ortak çıkarlarla birleşmiş hevesli insanlar arasındaki iletişim kültürü anlamına gelir. Son zamanlarda, sadece ticari kazanımlar peşinde koşan ve bir rekabet olarak, felinolojimizin şafağında düzenlenen yarışmalarda tamamen sportif rekabet ruhunun yer değiştirmesi kaygı uyandırır. Aynı zamanda, herhangi bir işin temelinde nezaket olduğu unutulur. Masum hayvanların aldatma ve sahtekarlık sürecine çekildiğini fark etmek insana çok daha zor geliyor. 

Evini bir kediyle paylaşmaya karar veren kişiler kendilerine, sıcaklık ve rahatlık hissi verecektir. Neşe ve eğlence getirecek ona dostluk arkadaşlık edecek diye düşünürken bir çok kişinin son zamanlarda en sık yapılan hataları yapmadan bunu nasıl yapacağına dairbirkaç faydalı ipucunun faydalı olmasını umuyoruz. 

Kedi Sahiplenecekler İçin İpuçları  

Şimdi size bir yavru kedi almak ve ona bakmak için gerekli tavsiyelerde bulunabilecek birçok felinoloji kuruluşu vardır. Muhtemelen çok basit bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şu anda, kökenine dair sahte şecere belgeleri ile yavru kedi satma vakaları daha sık görülmüştür dünyanın her yerinde. Bazı yetiştiricilerin utanmadan, potansiyel alıcılara vermek için seçtikleri yavru kedi için hangi derneğe ve federasyona kayıtlı olduğu noktasında bilgi vermeleri bir sır değildir. Aksine onların yükümlülüğüdür. Sahiplerinin çileleri evcil hayvanlarıyla, derneklere geldikleri zaman başlar. Tavsiyem odur ki, yavru kedilerini sahiplenirken öngördüğü parlak bir yarışma kariyerinin başlangıcını ummaları olur. Sadece para kazanmak için bu yola gireceklerse çok büyük bir hata yaparlar demektir bunu da asla önermiyoruz bilginize.

Garantili bir yarışma kariyeri olan safkan bir yavru kedi sahibi olmaya karar verirseniz, fiyatı oldukça yüksektir. O zaman daha çok hayvanların satıldığı ünlü yerlere rastlarsınız. Yeni başlayanların en yaygın hatası, şecereli herhangi bir kediyi satın almasının, yarışmaların "yıldızını" sahiplendiğini düşünmesine sebep olan, yanılgısıdır. Bu durumdan uzak durmaları gerekir böyle düşünmemelidirler. Soy ağacı, yavru kedilerin kökenine ilişkin bir belge olup, belirli bir cins ve renge ait olduğunu atalarına ait ayrıntılı verileri yansıtan onaylayan bir belgedir, ancak bu yavru kedinin yarışma özelliklerini garanti etmez. Bir batına ait yavru kediler standart olarak büyük ölçüde değişkenlik gösterebilir. 

Birincisi bir "yıldızdır" (yarışmalar için standartları uygundur),  İkincisi ise evcil kedidir House Pet (Pet ürememesi gereken ev kedisi) daha fazla ve farklı olamaz. Çünkü yavru kedilerin soyları tamamen aynıdır. 

Sokak Hayvanı Sahiplenirken

İnanın bana İkinci üzücü hatada bazen ölümcül sonuçlara yol açar. Sokaktan bir hayvan sahiplenirken, sadece 3-14 gün içinde ortaya çıkacak olan hastalığın belirtileri olan hasta bir yavru kedi sahiplenmiş olabilirsiniz. Sonuçlarını düşünmeniz riskleri ortadan kaldırmanız hatta yok etmeniz gerekiyor. Sahipleneceğiniz kedide olabilecek microsporia ve helminthiasis gibi hastalıklar, siz veya ailenize de zarar verebilir. Ciddi felinolojik faaliyet gösteren dernekler hem hayvanın seviyesini hem de fiziksel gelişimini karakterize etmeye hazırdır. Deneyimli uzmanlar tarafından aktivasyondan sonra (resmi bir belge yayınlamadan önce inceleme) yavru kedi sahiplenmenizi tavsiye eder. Bir yavru kedinin sağlık durumu hakkında en ufak bir şüphe ile bir tıbbi muayene olmadan sağlık belgesi verilmez. Ayrıca, veteriner kliniklerinde örneğin, yıllık zorunlu aşılar ve önleyici muayeneler veteriner hekimler tarafından yapılmış olması şartını da arayın. 

Hala sadece kendinize güvenmeye ve sizi kendine çeken bir yavru kedi satın almaya veya sahiplenmeye karar verirseniz, tereddüt etmeden satıcıdan tüm bilgilerini isteyin. İlk önce kedinin kökeni hakkındaki belgeyi (ŞECERE) inceleyin; soyağacı veren derneğin telefon numarası vardır veyahut internet üzerinden iletişime geçin mail yolu ile. Satın almadan ya da sahiplenmeden önce kendinizi koruyun. Hayvanla ilgili gerekli tüm sorgulamaları yapın. Derneğin, gerçek varlığını ve güvenilirliğini sorgulayın. Bugün bile günümüzde dünya üzerinde saygın felinoloji kuruluşları tarafından tanınmayan belgeleri cesurca basan kişiler var. Kendiliğinden oluşan bu tür dernekler sabun köpüğü şeklinde görünür ve bir gün muhakkak açığa çıkıyorlar.

Satın Alırken veya Sahiplenirken

Satın alırken veya sahiplenirken, yavru kedinin fiziksel durumuna ve aktivitesine, bakım koşullarına dikkat edin. Eğer kedi aşırı sinirli ise, bu endişe verici olmalı sizin için. Bu noktada iş tamamen sizin sabrınızla alakalıdır bu durumu düzeltmeniz mümkündür. Kedinin bulunduğu Ev çok temiz değilse, etraf dağınıksa, kedinin kirli, donuk bir tüy yapısı varsa, gözlerden ve kulaklardan iltihap akıyorsa, eklemlerin gözle görülür deformasyonları vardır- risk almayın ve kimseye bu konuda asla güvenmeyin. Bilen kişilerin tavsiyesi üzerine bir yavru kedi satın alarak ya da sahiplenerek, kendinizi yalnızca kandırılmaktan korumakla kalmaz, aynı zamanda evcil bir hayvanının bu kötü durumuna kayıtsız kalmayan bir insan olarak bulursunuz kendinizi. Deneyimli profesyonel kedi yetiştiricisi arkadaşlar sadece, bakım konusunda tavsiyelerde bulunmakla kalmayacak, aynı zamanda derneklere, veterinerlik hizmetleri ile alakalı tüm sorunları çözmenize ve yarışma için hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. 

Kedi Sahiplenecekler İçin İpuçları: Yavru Kedi

Yavru kedi için en zor günler yeni evin ilk günleri bu nedenle yavru kedinin üzerine fazla gitmeyin bu onun aşırı ısınmasına ve hipotermiye girmesine sebep olur bu nedenle onu bu durumdan, korumak gerekir. Beslenmede ciddi değişiklikler yapmanız önerilmez!  Size gelmeden önce nasıl bir düzene sahip ise o düzene bağlı olarak beslenmeleri gereken dengeli besinler, mineral tuzlar, mikro ve makro elementler ile devam etmeniz önerilir. Burada deneyimli yetiştiriciler yardım edecektir size. Sadece yavru kedilerin onların evinde iken alıştığı düzendeki gibi ne yapacağınız konusunda size destek sağlayacaklardır muhakkak. Bilinçsiz olan sahiplerin en büyük hataları sabırsız davranıp kediyi memnun etmeye çalışmak, takdirini kazanmaya yönelik hareket etmektir. Yavru kedilerin acı çekmesine neden olan çeşitli lezzetlere sahip mamalar ile beslemeleri gerektiğini  unutmamalıdır. Lütfen unutmayın: insanlar için uygun olan şeylerin küçük bir kedi için her zaman uygun değildir! 

Uzun saçlı tüylü bir cins seçtiyseniz, ilk günlerden itibaren özel taraklar ile taranmaya alışması gerekiyorsa, yine uzman tavsiyesine ihtiyacınız var: ne zaman doğru bir şekilde taranmalı, ne zaman talk pudrası kullanılmalı, hangi şampuanların, balsamların, antistatik ürünlerin kullanılması noktasında. Kısa tüylü kedilere de bakarken, aynı profesyonel bakıma ihtiyaç duyarlar: kepek nasıl önlenir, ölü tüyleri nasıl düzgün bir şekilde temizlersiniz gibi vs. 

Kedileri İnsanlaştırmayın!

İlk başta, yavru için onunla böylesine büyük, bilinmeyen bir dünya arasında bağlantı kurarsınız. Evinizdeki yaşamının ilk günlerinde, annesinin yerine geçmelisiniz. Sıcak, okşamak ve beslenmek, gibi ona öğretmeni olmalısınız. Her evin sorunsuz bir "mucize kedisi" olmadığını fark edin. İlk günden itibaren sabır ve azim göstermeniz, bir yavru kediyi bir tuvalet kabını kullanmayı öğretmeniz, onun arkadaşı olmanız ve aktif olarak bu büyük mucidin olduğu açık hava oyunlarına katılmanız gerekecek. Aşırıya kaçmayın, hayvanı “insanlaştırmayın”, ancak içindeki kişiliğe saygı gösterin! 

Bağımsızlık ve kibir, doğasında vardır kedilerin ancak eğer sevgi ve şefkat bahşetmeye karar verirse, daha sadık ve sevgi dolu bir canlı bulamazsınız. Bir kedinin faydalı etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Bu yüzden bu basit ipuçlarının ve uyarıların acemi sahiplerin hayvan dünyası ile ilk tanışmalarını gölgede bırakmamalarına yardım etmek için herkes elinden geleni yapmalı. Son olarak, en önemli şey: bir kedi almaya veya sahiplenmeye karar verdiğinizde, yaşayan bir canlı için sorumluluk aldığınızı unutmayın. Bu eve sevinç getireceğinden emin değilseniz bir kedi yavrusu hediye olarak almayın. Bu adımı bir dakika heves veya moda etkisiyle atmayın. Ailenizin tüm üyeleri için yeni bir bireyin gerçekten kabul edildiğinden emin olun.

 

 

JW Cataction Kafesli Kedi Oyun Topu

JW Cataction Kafesli Kedi Oyun Topu

239.00 ₺
215.10 ₺