Kapat
x

İngiliz Cocker Spaniel Özellikleri ve Bakımı

İngiliz Cocker Spaniel Kökeni

İngiliz Cocker Spaniel hareketli, sevecen ve iyi huylu bir av köpeği cinsidir. İngiliz Cocker Spaniel cinsi, İngiltere’de yaygın bir tür olan spaniel cinsi sayesinde dünyaya gelmiştir. Cinsler bölündüğünde yedi tür ortaya çıkmıştır. Bu türler; İngiliz Springer, Cocker Spaniel, Clumber Spaniel, Sussex, Welsh Springer, Field ve Irish Water’dır. Cocker ismini, avını saklandığı yerden çıkardığı bir oyun olan Woodcock’tan almıştır. İngiliz Cocker Spaniel son derece çevik, sahibine üstün bağlılık gösteren hareketli bir cinstir.

İngiliz Cocker Spaniel Karakteri

 • Kurtarma becerileri gelişmiştir.
 • Çeviklik ve iz sürme yetenekleri üst düzeydir.
 • Bekçilik yapabilirler.
 • Avını kolayca bulma yeteneğine sahiptir.
 • Sahibine üstün bağlılığıyla bilinir.
 • Çocuklarla ve ailelerle iyi anlaşır.
 • Ailedeki bir kişiye bağlı olur.
 • Havlayan bir köpektir. Havlama düzeyi orta derece denebilir.
 • Kolayca yeni arkadaşlıklar edinebilir.
 • Düzgün bir şekilde sosyalleştirilmediğinde yabancılara karşı şüpheyle yaklaşır, agresifleşebilir.
 • Diğer hayvanlarla ilişkisini iyileştirmek için yavruluk döneminden itibaren arkadaşlık ettirilmelidir.

İngiliz Cocker Spaniel Dış Görünüşü

Irk Boyutu:Orta Boy

Yükseklik :Erkek 38 - 43 cm Dişi 36 - 41 cm

Ağırlık:Erkek 13 - 16 Kg Dişi 12 - 15 Kg

Ortalama Yaşam:12 - 15 yıl

İngiliz Cocker Spaniel Eğitimi​

İngiliz Cocker Spaniel, doğası gereği öğrenmeye hevesli bir cinstir.  Sahibinin istek ve taleplerini gerçekleştirmeye heveslidir. Öğretilen komutları kısa sürede algılar. Eğitim sürecinde rollerin sahibi iyi belirlenmelidir. Eğer doğru eğitim yöntemlerini kullanmazsanız sizin sahip olduğunuzu unutur ve komutlarınızı dinlemez hale gelebilir. Bunun için çeşitli kedi ve köpek ödül mamalarıyla eğitimi desteklemelisiniz.

İngiliz Cocker Spaniel Bakımı

Uzun tüylü olan bu cinsin tüyleri birbirine dolaşma riski olduğundan dolayı köpek tarağı ile düzenli olarak taranmalıdırlar. Bacak tüyleri ve kulak tüyleri taranırken dikkat edilmelidir. Kulakları ara sıra arkaya doğru alınıp hava aldırılmalıdır.

İngiliz Cocker Spaniel Çocuklarla İyi Anlaşırlar Mı?

İngiliz Cocker Spaniel çocuklarla iyi anlaşan bir cinstir. Çocuklarla çok iyi oyunlar oynayıp arkadaşlık kurabilir. Hareketli bir cins olduğu için onlarla koşturur, oyun oynar, gülümser ve heyecanlı bir şekilde üstlerine zıplayabilir. Arkadaş canlısı olan bu şirin köpek cinsi, sevecen ve uysal davranışlarıyla her görenin göz bebeği olmayı başarmıştır. Çocuklarla birlikte büyütüldüğünde ekstra uysal davranışlar sergileyebilirler. Dolayısıyla ailelerle yaşamaya son derece uygundur. Eğer çocuklarınız büyükse onlara her ihtimale karşı köpeklere nasıl yaklaşılması ve dokunulması gerektiğini öğretmelisiniz. Köpeğin ya da çocuğun ani bir harekete karşı ısırma ve farklı tepki verme konusunda eğitilmesi gerekir. Bu nedenle İngiliz Cocker Spaniel çocuklarla birlikte oynarken gözetim halinde olmalıdır. Köpekler özellikle yemek yerken, su içerken ve uyurken rahatsız edilmemek isterler. Çocuklar ve yetişkinler ilk olarak bu noktada dikkatli davranmalıdır.

Köpeğinizin sağlığı için her zaman en doğru mama seçimini yapmanız önemlidir. İçeriği temiz ve kaliteli mamalar onlar için en idealidir. Petcanlar Online Petshop mağazamız üzerinden dilediğiniz kedi ve köpek mamalarına, köpek bakım ürünlerine, sağlık ürünlerine, köpek aksesuarları, ve en iyi köpek mamalarına hemen ulaşmak için tıklayın.

İos Kedi Kum Küreği 29 cm

İos Kedi Kum Küreği 29 cm

45.00 ₺
40.50 ₺