Kapat
x

Huysuz Kedileri Arkadaş Canlısı Yapmak İçin 5 İpucu

Kedinizin Sizi Sevmesini Nasıl Sağlarsınız? Kedim Beni Nasıl Sever?

Bir kedinin daha sevecen olmasını sağlamak, birçok evcil hayvan sahibinin arzusudur. Bazı kediler, konu ele alınmak, sarılmak veya sevilmek (kişinin kucağına oturmaktan çok daha az) söz konusu olduğunda antisosyaldir. Bazı kedi yavruları bu tür bir ilgiyi severek doğarlar.

Kendiliğinden sizin sevginizi arayan bir kediniz olacak kadar şanslı değilseniz, o münzevi tüy yumağının size yakın arkadaş olmasını sağlamaya çalışmak, sizin için devamlılık ve kararlılık gerektirebilir. Evcil hayvanınız, günlerce uğraşmanıza ve çaba göstermenize rağmen, bir kucak kedisine dönüşmeyebilir, ancak en azından muhtemelen kedinizle olan ilişkinizi güçlendireceksiniz.

1-Temel Bilgileri Öğretin

Bir kediyi daha sevimli olmaya ikna etmenin ilk aşaması, ona güvenilir bir şekilde lezzetli ve sağlıklı mama, temiz su, oynaması için eğlenceli oyuncaklar ve düzenli olarak temizlenen bir çöp kutusu sunarak olumlu niyetinizi fark etmesine izin vermektir. O daha mutlu olduğunda, siz de daha mutlu olacaksınız ve bu karşılıklı iyi duygular birlikte ilişkinize taşınacak.

2- Kedinize Zaman Ayırın

Kedinizle fazladan zaman geçirin, sizi sahibi olarak değil, arkadaşı, yemek sağlayıcısı ve koruyucusu olarak görmesine izin verin. Size merhaba demek için gelmiyorsa, proaktif olun: Ona doğru yürüyün (çok utangaç olmadığı sürece) ve ona bolca sevgi gösterin. Tüm bu ilgiye bir kez alıştıktan sonra, onu sizden aramaya başlayabilir.

3- Kedinizi Beslerken Sevecen Olun

Yemeğini hazırlarken (veya konserve mamasını açma aşamasında) kedinizle konuşun. Yemek yemeye başladığında, onu birkaç kez hafifçe okşayın. Bu, ortağının olumlu bir deneyimle sevinmesine yardımcı olacaktır.

4- Kedinizle Takılırken Eğlenceli Olun

İsteksiz kedinizi zorla kucaklamaya çalışmak yerine, onunla biraz oynayın, belki onun bir ip parçasını pençelemesini veya bir lazer işaretçisinin peşinden koşmasını sağlayabilirsiniz. Onunla oyunlar oynarken keyif aldığınızı göstermelisiniz. Oyun esnasında net ve kısa kelimeler kullanarak bazı komutları öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz. Bunun dışında oyun oynarken onu sakince ara ara okşayabilirsiniz. Bu, kedinizi zorla kucaklamak ve onu tedirgin etmektense zararsızca onu sevmek istediğiniz mesajını ona verecektir.

5- Kedi Otu Deneyebilirsiniz

Kedi otu kullanmak çoğu zaman çekingen ve gergin kedileri kabuklarından çıkarmaya yardımcı olur. Kedi otunu koklamış olan bir kedi, muhtemelen ya size sokulacak ya da sevgi dolu hareketler sergileyecektir. Ayrıca kokunun kaynağı olan kedi otuna vücudunu ve yüzünü sürterek yuvarlanma hareketleri yapabilir.

Lepus Dış Mekan Yatağı Mavi X Large

Lepus Dış Mekan Yatağı Mavi X Large

1,760.00 ₺
1,584.00 ₺
Gb Pet Parfüm Flower 50 Ml

Gb Pet Parfüm Flower 50 Ml

450.00 ₺
405.00 ₺